Menu
Monika Lewocka - Partner

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mobile:
+48 502 660 028

Odkąd pamiętam źródłem moich inspiracji i mojego rozwoju był człowiek, zarówno jako jednostka, jak i tworzone przez niego organizacje.


Od ponad 20 lat zbieram doświadczenie zawodowe pracując z ludźmi. Zarządzałam realizacją skomplikowanych, często wielomilionowych projektów, rekrutowałam na stanowiska trudne do obsadzenia. Od ponad 10 lat jako trener biznesu i coach wspieram rozwój efektywności osób dorosłych, jako edukator pracuję z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami. Pomagam ludziom odkrywać ich naturalne talenty i predyspozycje a następnie pracować nad ich wykorzystaniem do realizacji celów a czasem pozornie nieosiągalnych marzeń.

Pomagam i towarzyszę ludziom efektywnie porozumiewać się, wykorzystywać różnice perspektyw i oczekiwań, nie dopuszczając jednocześnie do eskalacji napięcia wynikającego z konfliktu. Uczę tego jak być uważnym, jak słuchać, nazywać emocje i potrzeby oraz okazywać empatię.

Wspieram zespoły w poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań problemów, poprzez dogłębne ich zrozumienie oraz współpracę.

Uważam, że kluczem do sukcesu są autentyczne relacje między ludźmi I to w jaki sposób się ze sobą komunikujemy. Kiedy kilka lat temu poznałam podejście NVC potwierdziło to moje przekonanie, że język jakiego używamy w dialogu ma znaczenie a słowa mają moc. Najwięcej nabrzmiałych konfliktów, sytuacji bardzo trudnych, pojawia się tam, gdzie ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać a przez to współpracować. Tam, gdzie nie ma miejsca na szczerość, autentyczne, oparte na empatii, relacje. Dlatego uczę tego jak być uważnym, jak słuchać, otwierać się na inne punkty widzenia, okazywać szacunek dla emocji rozmówcy a także dawać sobie prawo do odczuwania, mówienia o swoich emocjach i stawiania granic. 
Pracując z Reiss Motivation Profile i Gallup StrenghtsFinder pomagam moim klientom dostrzec, zrozumieć i docenić to jak się między sobą różnimy i jak tę wiedzę możemy twórczo wykorzystać do realizacji naszych zamierzeń. Odkrycie wewnętrznych motywatorów oraz talentów (swoich i innych osób) pomaga osiągać spektakularne sukcesy, w dodatku w zgodzie ze sobą, zapewniając poczucie nie tylko satysfakcji z wyniku, ale po prostu radości, szczęścia i spełnienia. 

Marzy mi się szkoła w Polsce, w której młodzi ludzie będą mogli realizować swoje pomysły, gdzie kluczowym elementem rozwoju będzie budowanie pewności siebie i przekonania o swojej sprawczości. Dlatego tez współtworzę i rozwijam w Polsce stowarzyszenie Design for Change. Naszą misją jest sprawienie by dzieci kończąc szkołę miały poczucie TAK MOGĘ – zmieniać świat.


Jeśli chcesz porozmawiać o rozwoju Twoim, pracowników z Twojej firmy lub Twoich dzieci to zachęcam do kontaktu ze mną:Tel: +48 502 660 028

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.