Menu

Storytelling for Leaders

?

Jak bardzo zainspirowała Cię ostatnia prezentacja celów strategicznych Twojej firmy?

Co z niej dziś pamiętasz?

Ile razy Twoja wypowiedź wywołała ziewanie audytorium?

Co czujesz stojąc przed koniecznością nawiązania rozmowy z nieznajomą osobą lub konfrontacją z czyjąś opinią?

Program szkoleniowy STORYTELLING FOR LEADERS rozwija umiejętności tworzenia i opowiadania anegdot. Mówimy je w sposób niezobowiązujący, a ludzie słuchają, zapamiętują i przekazują dalej. Można powiedzieć, że skutecznie "przyklejają się" do ludzi.

Menadżerowie, podobnie jak handlowcy, pragną, aby ich komunikaty zapadały na długo w pamięci odbiorców. Jednakże niewiele osób skutecznie wykorzystuje naturalną moc opowiadania anegdot w pracy. Jedni w ogóle mają trudności z opowiadaniem, inni używając zbyt długich, kwiecistych opowieści, stają się nudnymi gawędziarzami.

STORYTELLING FOR LEADERS KONCENTRUJE SIĘ NA BIZNESIE

Anegdoty, których tworzenia i opowiadania uczymy podczas szkolenia STORYTELLING FOR LEADERS, nie będą długimi opowieściami o mitach, legendach czy superbohaterach. W tym, co robimy, nie ma miejsca na fikcję. Na tym polu oddajemy pałeczkę scenarzystom z Hollywood.

My skupiamy się na przykładach z życia. Anegdoty mają niezwykłą, naturalną moc. Podczas szkolenia uczymy jak z niej skorzystać, na sześć różnych sposobów:

 • Jak skutecznie wywierać wpływ, bez odwoływania się do swojej władzy?
 • Jak efektywnie nawiązywać relacje?
 • Jak mówić w sposób zrozumiały i odpowiedni dla różnego rodzaju odbiorców?
 • Jak sprawić by komunikacja była klarowna, inspirująca i lepiej zapamiętana?
 • Jak angażować ludzi, aby podejmowali pożądane działania?
 • Jak wyrażać odmienne opinie, bez zrażania do siebie ludzi?

Nauczymy Cię opowiadać skuteczne anegdoty, trwające maksymalnie 3 minuty! Brzmi mało realistycznie? Sprawdź! To jest możliwe.

POMAGAMY LEADEROM OPANOWAĆ UMIEJĘTNOŚĆ OPOWIADANIA ANEGDOT. CHCEMY, ABY PO PROSTU WSTALI I PRZEMÓWILI, BEZ POSŁUGIWANIA SIĘ KONSPEKTEM W POWERPOINT.

Program szkoleniowy STORYTELLING FOR LEADERS uczy jak korzystać z trzech kluczowych obszarów pracy z anegdotami:

 1. słuchania,
 2. opowiadania,
 3. wyzwalania.

JEDNAK, BĄDŹMY ZE SOBĄ SZCZERZY, NIKT SIĘ TEGO NIE NAUCZY PODCZAS JEDNODNIOWEGO SZKOLENIA!

Ludzie zwykle wychodzą ze szkolenia zainspirowani i z entuzjazmem chcą zacząć wykorzystywać poznane narzędzia. Jednakże praca pochłania ich tak bardzo, że zapominają ćwiczyć nowe umiejętności, a czasami nawet spróbować je zastosować.

Faktem też jest, że większa część procesu nauczania zachodzi w miejscu pracy, nie podczas warsztatów.

STORYTELLING FOR LEADERS to 6-miesięczny PROGRAM starannie przemyślanych ĆWICZEŃ PRAKTYCZNYCH, rozpoczynający się 1-dniowymi warsztatami i uzupełniony regularnymi sesjami grupowego coachingu, którego celem jest uruchomienie i utrwalenie nowych nawyków w codziennej pracy.

 • WARSZTATY Warsztaty STORYTELLING FOR LEADERS to rodzaj sesji kick-off. Mają charakter interaktywny. Przez cały dzień, biorąc udział w intensywnych ćwiczeniach, uczestnicy zdobywają wiedzę i budują swoje umiejętności.
 • PROGRAM ĆWICZEŃ PRAKTYCZNYCH Program Ćwiczeń Praktycznych to zestaw cotygodniowych, krótkich zadań – wystarczy 8-15 minut na ich realizację.
 • WSPARCIE ONLINE W okresie 6 miesięcy realizacji Programu Ćwiczeń Praktycznych, wszyscy uczestnicy mają możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami. W tym celu udostępniamy przestrzeń do współpracy online.
 • COACHING GRUPOWY Oferujemy również możliwość udziału w grupowych sesjach coachingowych. Rozmawiamy na temat tego, jak uczestnicy programu sobie radzą, czego się nauczyli i udzielamy odpowiedzi na wszelkie zadane przez nich pytania. Sesje te realizowane są albo w sali warsztatowej, albo drogą telefoniczną.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? ZADZWOŃ LUB NAPISZ!

Darek Dobrzyniecki
STORYTELLING FOR LEADERS Certificed Trainer
Partner Zarządzający
Persona GLOBAL Polska
tel. +48 509 45 33 78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program Storytelling for Leaders realizujemy również w formule otwartej: