Menu
hr-title

 

Dlaczego firmy powinny dbać o zrównoważony rozwój pracowników?

 

  • Firmom coraz bardziej zależy na utrzymaniu wartościowych pracowników.
  • To co najbardziej wiąże ludzi z firmą to poczucie, że pracownik jest ważny jako człowiek, a człowiek poza życiem zawodowym ma również życie prywatne, które może w sposób istotny wpływać na zaangażowanie, skuteczność i efektywność.
  • Organizacje prześcigają się w oferowaniu różnych benefitów pozapłacowych (ubezpieczenia medyczne, karnety usługi fitness) jednak zdrowie fizyczne, mimo, że bardzo ważne, to nie wszystko.
  • Zmiany w życiu (np. pojawienie się dziecka w rodzinie), kryzysy osobiste (np. poczucie wypalenia, trudności z zapanowaniem nad wszystkimi obowiązkami, poczucie przepracowania czy nadmiernego stresu), problemy wychowawcze z dzieckiem (małym lub dużym), kończąc na dramatach (rozstanie z życiowym partnerem, śmierć członka rodziny, ale także przemoc czy uzależnienia) wpływają na zdolność koncentracji w pracy, a w konsekwencji na osiągane rezultaty.
  • Oczywiście można powiedzieć, że to sprawa prywatna pracownika i powinien on sam poszukać rozwiązania; problem w tym, że większość ośrodków profesjonalnie zajmujących się pomocą działa w dni robocze od 8.00 do 16.00 a dobrze wiemy, że ludzie pracują czasami więcej niż 8 godzin; a czasami też bagatelizują problem lub szukają odpowiedzi na pytania pojawiające się w głowie w internecie często w godzinach pracy.

 

Jak polepszać kondycję zdrowotną oraz samopoczucie pracowników?

 

Oto nasza odpowiedź na ten problem!

 

podstrona3

Konsultancje indywidualne - pomoc w wyjściu z kryzysu lub poważnego problemu

Indywidualne spotkania to okazja do poradzenia sobie z kryzysem, w którym znalazł się pracownik (osobisty, interpersonalny, zawodowy..), a który w sposób pośredni lub bezpośredni przekłada się na jego kondycję zawodową.

Pomaga między innymi w znalezieniu równowagi między wymaganiami stawianymi w pracy a potrzebami rodziny. Pozwala ustalić życiowe priorytety.

Konsultacje prowadzone są przez psychologów z doświadczeniem w prowadzeniu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Metoda ta jest zasadniczo podobna do Life Coachingu, przy czym pozwala na zajęcie się najpoważniejszymi problemami życiowymi pracowników.

Warsztaty dla pracowników

Proponowane warsztaty mogą odbywać się na granicy godzin pracy (np. po południu) lub w weekendy poza siedzibą firmy.

Kiedy, dlaczego i jak korzystać z porad prawników?

Dokonując wyboru prawnika zdecydowana większość z nas najczęściej kieruje się tym, czy prawnik jest w stanie pomóc w wygraniu sprawy. Prawnika zatrudnia się zatem najczęściej w sytuacji kryzysowej. Jednak największą korzyść każdy z nas może uzyskać, jeśli prawnik stanie się naszym doradcą w sporze, co wymaga kontaktu z prawnikiem już na wcześniejszym etapie. Powiem również, czym jest strategiczne doradztwo w sporze i dlaczego powinno być ono zawsze zawarte w usłudze, jaką otrzymujesz od prawnika. Poznasz 6 czynników decydujących o pojawieniu się prawdziwej wartości usługi prawnej, co w we właściwym momencie pomoże dokonać Ci właściwego wyboru odpowiedniego prawnika.

Co możesz zyskać unikając sporu sądowego?

Czy droga do rozwiązania poważnego problemu wiedzie przez sąd? Zdecydowana większość z nas tak właśnie uważa, szczególnie wtedy, gdy zaczynamy odczuwać bezsilność wobec problemu, z którym przyszło się nam zmierzyć. Najczęściej nie znamy innej drogi, tym bardziej, że wcześniej przecież imaliśmy się już różnych sposobów i nic z tego nie wyszło. Zapraszam na spotkanie, podczas którego powiem, dlaczego droga do rozwiązania problemu wbrew temu co myśli większość z nas, nie wiedzie przez sąd. Przekażę również najczęściej pomijaną perspektywę na kwestię sporu sądowego oraz zdradzę, jakie są naprawdę wady i zalety drogi sądowej w zestawieniu z pozasądowymi metodami rozwiązywania sporów. Przyjdź, a usłyszysz coś, czego prawnik najprawdopodobniej Ci nie powie, a co powiedzieć powinien.

Negocjacje z dziećmi – 5 najczęstszych błędów dorosłych

Czy negocjując z Twoim dzieckiem również masz wrażenie, że dziecko doskonale wie, co i w jakiej sytuacji powiedzieć? Czy zdarza Ci się, że dziecko w rozmowie, bez większego wysiłku, jest w stanie zapędzić Cię w "kozi róg", a wtedy Tobie nie pozostaje nic innego, jak tylko sięgnąć po ulubiony argument dorosłych, czyli argument siły? Dzieci to doskonali negocjatorzy. Niewielu dorosłych zdaje sobie sprawę z tego, że wrodzona szczerość dzieci, w połączeniu z niezwykłą chłonnością umysłu i umiejętnością doskonałej obserwacji otoczenia, stawia dorosłych w gorszej pozycji w negocjacjach. To właśnie dlatego dorośli najczęściej sięgają po argument siły, co, biorąc pod uwagę ogromną nierównowagę sił, po prostu nie jest fair i dziecko o tym wie. Jak myślisz, jak się z tym czuje? Zapraszam Cię na spotkanie ze mną, podczas którego dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy dorosłych i jak ich unikać. Zdobędziesz unikalną wiedzę, dzięki której będziesz negocjować skutecznie i fair.

Mówić sobie TAK, NIE raniąc innych?

Potrafisz szczerze i otwarcie mówić o tym, co myślisz i czujesz w sposób, który nie rani innych? Umiesz bronić swoich praw i przekonań tak, aby nie naruszyć godności innych osób, a jednocześnie zachować szacunek do siebie? Proponujemy Tobie warsztat głęboko rozwojowy, pełen wewnętrznych poszukiwań i odkryć. Podczas spotkania poznasz: prawa asertywności – niektóre Cię zaskoczą, obszary terytorium psychologicznego, korzyści płynące ze stosowania asertywnego stylu komunikacji w kontaktach biznesowych. Dowiesz się, czym asertywność nie jest. Praktycznych ćwiczeń z zakresu asertywności nie zabraknie. Będzie przestrzeń na weryfikację przekonań, schematów myślowych dotyczących odmawiania innym, wyrażania swoich próśb oraz oczekiwań, wyrażania pochwał i krytyki czy wyrażania złości. Z radością zapraszamy Cię na ten warsztat.

Żeby mi się chciało chcieć - o skutecznej motywacji krótko, acz treściwie.

Mam ten przywilej, iż towarzyszę ludziom w rozwoju osobistym. Sama sobie tego zazdroszczę! Obserwuję z radością ważne zmiany, które w nich zachodzą. Lubię zarażać innych inspiracją do działania. Spotykam też osoby mówiące: „Brak mi motywacji”. Odpowiadam: „Zacznij tam, gdzie jesteś, użyj tego, co masz, zrób to, co możesz”. Motywacja jest w każdym z nas: w postaci kreatywności, czy determinacji, a nawet uporu, tylko jak wzbudzić w sobie pozytywną energię? Każdy ma swój sposób na motywację, tylko nie każdy go jeszcze odkrył. Oczywiście wiele sytuacji wymaga innego rodzaju motywowania, jednak proces pozostaje ten sam: masz zadanie do wykonania i mało energii, więc potrzebujesz solidnego napędu. Zapraszamy Cię na warsztat, podczas którego dotrzesz do własnego źródła motywacji. Dowiesz się, dlaczego ludzie się poddają i jak skutecznie znokautować słomiany zapał.

Work - Life Balance, czyli zmierzając w kierunku feelharmonii

Zdecydowałeś wyruszyć w kierunku feelharmonii po to, aby osiągnąć równowagę życiową? Zapraszamy Cię na niebanalną sztukę pod tytułem: „Jak współcześnie żyć w zgodzie ze sobą”.Podczas warsztatu będziesz miał możliwość sprawdzenia, która z Twoich sfer CUD (Ciało, Umysł, Dusza) wymaga aktualnie najwięcej uwagi. Dowiesz się jak można realizować w praktyce ideę work  life balance i dlaczego chorujemy gdy odpoczywamy. Poznasz ważne zasady formułowania celów i efektywnego wyznaczania priorytetów. Wszystko to zadzieje się w bezpiecznej przestrzeni oraz atmosferze sprzyjającej wewnętrznym poszukiwaniom i odkrywaniu radości z codzienności. Inspiracji nie zabraknie.

Jak radzić sobie z emocjami, które przyprawiają o ból głowy?

Nie ma dobrych, czy złych – one po prostu są, pojawiają się pod wpływem tego, czego doświadczasz w relacji z otaczającym światem. Informują o tym, że Twoje ważne potrzeby są lub nie są zaspokojone. Stanowią klucz do poznania siebie, ale w naszej kulturze niestety istnieją tendencje do ich skrywania. Bywają trudne, niechciane, nieakceptowane, wypierane. Zalewają niczym powracająca fala, ze zdwojoną siłą i w najmniej oczekiwanym momencie. Mowa o emocjach. Praktyka pokazuje, iż stłumione uczucia gniewu, wściekłości, złości przyprawiają o ból głowy i drętwienie ciała. Dobra wiadomość jest taka, iż masz możliwość decydowania o sposobie, w jaki chcesz reagować, gdy pojawia się dana emocja. Podczas warsztatu poznasz prosty, użyteczny sposób nazywania i kontrolowania uczuć - dostępny bez recepty i zdrowszy od tabletek. Dowiesz się jak uniezależniać swoje samopoczucie od pozytywnej oceny i nastrojó w innych. Przyjrzysz się własnym strategiom radzenia sobie z emocjami, których na spotkaniu nie zabraknie.

Predyspozycje zawodowe - jak rozpoznać i rozwijać swój potencjał?

Czy wiesz, że posiadasz kapitał zdolności i predyspozycji, z których być może nie zdajesz  sobie sprawy? Chcesz być kierowcą czy pasażerem własnej codzienności? Określ to, co jest dla Ciebie w życiu ważne. Rozpakuj prezent w postaci złożonych w Tobie mocnych stron i zacznij żyć z pasją! Odkryj i pielęgnuj z troską swoją wyjątkowość, niepowtarzalność. Daj sobie w tym aspekcie pierwszeństwo przed innymi, a nie przeciw innym – podejmiesz to wyzwanie? Chcesz, by Twoja droga zawodowa była ciągiem satysfakcjonujących zdarzeń? Proponujemy Tobie warsztat dający możliwość profesjonalnej diagnozy Twoich talentów. Spotkanie będzie poświęcone głębokiemu poznawaniu siebie, zebraniu osiągnięć, dokonań, zainteresowań i preferencji zawodowych. Dowiesz się jak zaplanować ścieżkę zawodową zgodną z Twoimi predyspozycjami. Stworzysz osobisty model pogłębiania wiedzy na temat własnego potencjału i rozwoju. Zapowiada się ciekawie. To będzie czas zyskany! Zapraszamy.

Jak oswoić wewnętrznego krytyka?

Słyszysz go wyraźnie czy sporadycznie? Oddajesz mu pod kontrolę swoje nastroje czy rozbrajasz go zdrowym rozsądkiem i poczuciem humoru? Upatrujesz w nim wroga, sprzymierzeńca czy bliskiego przyjaciela? A może chcesz, aby był Twoim doradcą, ale nie wiesz jak to uczynić? Bez względu na aktualny stopień zażyłości z wewnętrznym krytykiem, proponujemy Ci wziąć udział w warsztacie, w którym nie zabraknie wnoszących treści i działań. Podczas spotkania dowiesz się w jakim stopniu negatywny monolog wewnętrzny wpływa na Twoje poczucie własnej wartości. Będzie także przestrzeń na uwolnienie twórczej energii blokowanej przez samokrytycyzm, a w efekcie na zwiększenie pewności siebie.

Kobiecość a męskość - o inspirujących różnicach między-płciowych.

Co byś zyskała, gdybyś mogła być mężczyzną jeden dzień? Pewność siebie, wolę walki, dystans, siłę spokoju, grubą skórę, a może…? No właśnie, czego kobieta może nauczyć się od mężczyzny? Jaki byłby mężczyzna, gdyby przejął kilka damskich cech? Co mężczyźni podziwiają w kobietach? Co kobiety cenią w mężczyznach? Jak budować świadome relacje międzypłciowe? Zapraszam Cię na warsztat, stwarzający możliwość innego spojrzenia na panujące w naszej kulturze stereotypy płci. Będzie przestrzeń na weryfikację przekonań, schematów myślowych dotyczących Będzie mowa o różnicach w psychice kobiety i mężczyzny oraz potrzebie ich akceptacji, by móc się wzajemnie uzupełniać, tworzyć ze sobą wartościową pełnię. Poznasz efektywne sposoby na porozumienie mimo tego, co dzieli, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

Twórcza nuda, czyli o kreatywności inaczej

Słowo „kreatywność” jest w ostatnich latach bardzo modne. Utrzymywanie się go „na topie” skłania do refleksji. Jak rozumiesz postawę twórczą? Jakie korzyści z niej wynikają? W jaki sposób aktywować pokłady cennej właściwości, którą dysponujesz? Jakimi cechami charakteryzuje się twórcza jednostka? Jak wkroczyć na drogę tworzenia? Jak, gdzie i kiedy rodzą się przebłyski geniuszu? Dlaczego nuda może być twórcza? Proponuję warsztat stwarzający możliwość poszerzenia Twoich perspektyw myślowych. Poznasz techniki kształtowania kreatywności celem zwiększenia satysfakcji i efektywności w codziennym funkcjonowaniu oraz pomyślności w osiąganiu sukcesów. Będzie mowa o etapach procesu twórczego oraz barierach rozwoju kreatywności i innowacyjności. Podczas spotkania zajmiemy się uwalnianiem własnej pomysłowości po to, aby móc ze swobodą cieszyć się sobą, innymi i światem. Ćwiczenia staną się inspiracją do nowatorskiego spojrzenia na wielorakie sfery działań zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Odważnie zapraszamy Cię na niestandardową gimnastykę umysłu.

Nadmiar pracy, obowiązków i zadań - zarządzanie swoim czasem

Skuteczne planowanie działań przyczynia się do zwiększenia równowagi w funkcjonowaniu człowieka i w dłużej perspektywie, chroni przed nadmiernym obciążeniem w domu oraz w pracy. Tym samym człowiek jest bardziej odporny na codzienne wyzwania. Efektem końcowym jest wysoka wydajność zawodowa pracownika, konstruktywne planowanie swoich działań oraz gospodarowanie czasem w obszarze zawodowym i osobistym. Poznanie technik, które ułatwiają zarządzanie swoim czasem oraz wypracowanie własnych narzędzi.

 

Wypalenie zawodowe - choroba cywilizacyjna XXI w.

Tzw. „wypalenie zawodowe” stało się doświadczeniem wielu pracowników, niezależnie od zajmowanej funkcji, czasem również stażu pracy. Niska motywacja, pogarszające się wyniki, poczucie bezcelowości towarzyszące wykonywanym obowiązkom – to tylko niektóre z zagrożeń wynikających z tego zjawiska.

Jak analizować własne doświadczenia, predyspozycje i inne zasoby, które mogą chronić przed wypaleniem zawodowym a jednocześnie powodować by praca, którą wykonujemy była ciekawa i rozwojowa?

 

Strategie radzenia sobie ze stresem

  • Poznanie skutecznych technik radzenia sobie ze stresem zarówno w obszarze zawodowym jak i osobistym.
  • Wybranie narzędzi, pozwalających obronić się przed negatywnymi konsekwencjami stresu.
  • Ćwiczenie strategii radzenia sobie ze stresem, uwzględniających trzy obszary funkcjonowania człowieka: poznawczy, emocjonalny i fizyczny.

Warsztat dla rodziców nastolatków

Rodzicielstwo jest doświadczeniem jednocześnie wspaniałym jak i trudnym. Bycie mamą, tatą, rodzicem jest niejednokrotnie wyzwaniem. Nikt nie uczył nas tego jak wychowywać dziecko, jak radzić sobie z trudnościami, które są naturalnym elementem życia rodzinnego. Spotkanie z ekspertem będzie okazją do dyskusji na temat tego co „działa” i warto robić jako rodzic , jak i co „nie działa” i czego warto unikać podczas codziennych sytuacji z nastolatkiem.  

Celem zajęć jest dostarczenie wiedzy na temat specyfiki funkcjonowania nastolatka oraz praktycznych sposobów jak radzić sobie z wyzwaniami pojawiającymi się w procesie wychowawczym. Trener udziei praktycznych wskazówek, których stosowanie zwiększy satysfakcję z pełnienia roli rodzica, poprawi też relację z dzieckiem.

Warsztat dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym I wczesnoszkolnym

Rodzicielstwo jest doświadczeniem jednocześnie wspaniałym jak i trudnym. Bycie mamą, tatą, rodzicem jest niejednokrotnie wyzwaniem. Nikt nie uczył nas tego jak wychowywać dziecko, jak radzić sobie z trudnościami, które są naturalnym elementem życia rodzinnego. Spotkanie z ekspertem będzie okazją do dyskusji na temat tego co „działa” i warto robić jako rodzic , jak i co „nie działa” i czego warto unikać podczas codziennych sytuacji z dzieckiem.  

Celem zajęć jest dostarczenie wiedzy na temat specyfiki funkcjonowania dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz praktycznych sposobów jak radzić sobie z wyzwaniami pojawiającymi się w procesie wychowawczym. Prowadząca udzieli praktycznych wskazówek, których stosowanie zwiększy satysfakcję z pełnienia roli rodzica, poprawi też relację z dzieckiem.

 

Zarządzanie własną energią

Nie tylko maratończycy, ale każdy z nas „biegnie”. Oni biorą udział w zawodach sportowych, my w biegu przez życie. I tak jak w sporcie, tak w życiu, warto umiejętnie zarządzać swoimi siłami i energią, by nie tylko znaleźć się na mecie, ale mieć też dobry wynik.

Życie też ma swoje konkurencje – praca, rodzina, relacje, moja indywidualność. Jak stanąć na podium w tylu dziedzinach?

Czym jest energia życiowa i jak z niej korzystać, aby czerpać satysfakcję i przyjemność z rzeczy, które robimy na co dzień?

Nasze warsztaty dają możliwość dokonania analizy własnego sposobu zarządzania energią, inspirują do efektywniejszego jej wykorzystania.

Cegiełka po cegiełce ... czyli jak budować swoje poczucie wartości

„Poczucie własnej wartości to obszar, który ma bardzo duży wpływ na sposób w jaki żyjemy. To właśnie ono decyduje o postrzeganiu siebie, naszych relacjach, funkcjonowaniu w różnych dziedzinach życia. Dlatego tak ważne jest, by krok po kroku budować swoje poczucie wartości, po to aby mieć większą moc, pewność siebie, być bardziej skutecznym w realizowaniu swoich celów i marzeń”.

– podkreśla Tomasz Majewski, konsultant i trener Persona Global Polska, członek Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

 

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu.

Monika Lewocka
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mobile: +48 502 660 028